Pasaulslavenais dāņu kinorežisors Larss fon Trīrs (Lars von Trier) paziņojis, ka nevēlas tikt saistīts ar Norvēģijas asinspirti un ka slaktiņa rīkotājs Anderss Bērings-Breivīks, kas minējis fon Trīra 2003.gada drāmu "Dogville" ("Dogvila") kā savu mīļāko filmu, ir pārpratis to, vēsta "Gazeta.ru".

"Es jūtos briesmīgi, kad domāju par to, ka "Dogvila", kas, manuprāt, ir viena no manām veiksmīgākajām filmām, kļuvusi viņam par sava veida scenāriju," sarunā ar dāņu avīzi "Politiken" atzina fon Trīrs.

"Tas ir šausmīgi.

Mana iecere, uzņemot "Dogvilu", bija pilnīgi pretēja. Proti, jautāt, vai mēs varam pieņemt protagonistu, kas atriebjas veselam ciematam.

Un šajā ziņā es absolūti distancējos no atriebības."

Fon Trīra filmā "Dogvila" Nikola Kidmena Greisas lomā nokļūst nelielā ciematā, bēgot no mafijas. Lūdzot patvērumu, viņa piedāvā pretī savu darbu, taču sākotnēji laipnie ciemata iedzīvotāji, nobaudījuši varas garšu, padara viņu par savu verdzeni. Galu galā Greisa neiztur seksuālo vardarbību un ciemata iedzīvotāju nežēlību, un, kad ciematā ierodas viņas tēvs, mafijas boss, atriebjas tiem, liekot nogalināt visus, ieskaitot sievietes un bērnus.

32 gadus vecais Anderss Bērings-Breivīks 22.jūlijā pie valdības ēku kvartāla Oslo centrā uzspridzināja mīnētu kravas furgonu. Pēc tam viņš devās uz aptuveni 40 kilometru attālo Ūteijas salu, kur notika vadošās Darba partijas jauniešu grupas vasaras nometne, sarīkojot tur asinspirti.

Kā pamatojumu slaktiņam Bērings-Breivīks min naidu pret musulmaņiem un neapmierinātību ar Norvēģijas valdības īstenoto elastīgo imigrācijas politiku.