Reizē ar izstādi «Maija Tabaka un Rietumberlīne» Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē «Arsenāls» klajā nāk izstādes katalogs, kurā Maijas Tabakas un Rietumberlīnes mākslinieku darbu reprodukcijas papildina intervija ar mākslinieci, kritiķu teksti, kā arī Maijas Tabakas Rietumberlīnes draugu atmiņas. Kataloga sastādītāja un izstādes kuratore ir mākslas zinātniece Ivonna Veiherte. Izdevums tapis sadarbībā ar «Galeriju 21», un tas lasāms latviešu un vācu valodā.

24 Foto
Izstāžu zālē "Arsenāls" atvērta izstāde "Maija Tabaka un Rietumberlīne"

Katalogā iekļautas Maijas Tabakas un Rietumberlīnes mākslinieku – Volfa Fostela (Wolf Vostell), Salome (Salomé, īstais vārds Wolfgang Ludwig Cihlarz), Dītera Mazūra (Dieter Masuhr), Rainera Fetinga (Rainer Fetting) – un citu starptautiski nozīmīgu autoru darbu reprodukcijas. Savukārt rakstu daļā Ivonna Veiherte, Jānis Borgs, Barbara Štraka, Kristiāna Bauermeistere, Ulrihs Bērs, Ekharts Gillens, Ginka Šteinvaksa, Volfgangs Millers un Hanness Bēringers. Izdevuma noslēgumā Barbaras Štrakas saruna ar Maiju Tabaku.

Uz vāka: Volfs Fostels. Maijas Tabakas portrets. 1978 (Fragments)
Uz vāka: Volfs Fostels. Maijas Tabakas portrets. 1978 (Fragments) FOTO: publicitātes

Grāmatu var iegādāties «Neputna» galerijā Tērbatas ielā 49/51, LNMM izstāžu zālē «Arsenāls», kā arī interneta veikalā www.neputns.lv.

Izstāde «Maija Tabaka un Rietumberlīne» LNMM izstāžu zālē «Arsenāls» skatāma no 9. jūnija līdz 20. augustam.