Rīgas pilsētas nākamā gada budžets ir sociāli atbildīgs, intervijā Latvijas Radio norādīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR).

Norādīts, ka daži to sauc par solījumu laušanas budžetu, Ameriks teica, ka, ejot uz vēlēšanām, pilsētā valdošie politiskie spēki uzņēmās veikt vairākas saistības, bet neteica, ka tās tiks izpildītas uzreiz. Viņš norādīja, ka viens no solījumiem, proti, brīvpusdienas līdz 12.klasei nākamgad būšot izpildīts, savukārt brīvpusdienas bērnudārzos plānots nodrošināt 2019.gadā.

«Strādājam, lai budžets būtu sabalansēts,» teica Ameriks, piebilstot, ka pirmo reizi Rīgas vēsturē plānotie budžeta ieņēmumi pārsniedz 900 miljonus eiro.

Lai gan domes budžeta deficīts nākamgad ir plānots 48,28 miljonu eiro apmērā, Ameriks ir pārliecināts, ka uz gada beigām tas dzēsīsies. Arī šogad bijušas līdzīgas prognozes, bet tiek prognozēts, ka gads noslēgsies bez deficīta.

Rīgas vicemērs norādīja, ka no izdevumiem 100 miljoni eiro nonāks pašvaldību izlīdzināšanas fondā, bet vēl 100 miljoni eiro paredzēti SIA «Rīgas satiksme».

Vaicāts, kādēļ šādas summas ir jāpiešķir «Rīgas satiksmei», Ameriks pauda, ka ir pilnīgi drošs par šiem aprēķiniem un šī nauda ir vajadzīga, lai turpinātu atbalstīt vairākas iedzīvotāju grupas ar biļešu atlaidēm.

Kā ziņots, trešdien Rīgas domes sēdē tiks lemts par pilsētas 2018.gada budžetu. No domes deputātu puses ir iesniegti vismaz 64 priekšlikumi par, viņuprāt, nepieciešamajiem grozījumiem pašvaldības budžetā.

Plānots, ka Rīgas pašvaldības 2018.gada budžeta kopējie ieņēmumi būs 906,62 miljoni eiro, no kuriem liekāko daļu - 702,66 miljonus eiro - veidos nodokļu ieņēmumi, 145,10 miljonus veidos valsts budžeta transferti, 28,17 miljonus - budžeta iestāžu ieņēmumi, bet 23,53 miljonus - nenodokļu ieņēmumi, kas ir, piemēram, nomas maksa, pašvaldības nodevas un citi ieņēmumi.

Savukārt budžeta izdevumi nākamgad plānoti 954,90 miljonu eiro apmērā, no kuriem 784,69 miljoni tiks atvēlēti uzturēšanas izdevumu segšanai, piemēram, darbinieku algu izmaksai un sociālajiem pabalstiem, bet 170 miljoni eiro tiks atvēlēti kapitālo izdevumu segšanai.

Līdz ar to pagaidām Rīgas domes 2018.gada budžeta deficīts plānots 48,28 miljonu eiro apmērā.