Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien Briselē piedalījās Eiropadomes darbā, kur tika spriests par nodokļu piemērošanu digitālajā jomā, informēja Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Saskaņā ar Latvijas nostāju visiem uzņēmumiem ir jāmaksā taisnīgi nodokļi, tostarp digitālajā jomā, lai tādējādi tiktu nodrošināta globāli vienlīdzīga konkurence.

Attiecībā uz cīņu pret krāpšanos un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kā arī agresīvu nodokļu plānošanu ES un starptautiskajā līmenī, tiek uzsvērta nepieciešamība īstenot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas pasākumus, jo īpaši tos, par kuriem ir panākta vienošanās Eiropas Savienības līmenī.

«Uzskatu, ka šis jautājumus jāsaglabā mūsu dienaskārtībā un regulāri jādiskutē Eiropadomēs, kā arī jāiekļaut starp prioritātēm ES likumdošanas plānos,» norāda Kučinskis.

Tāpat tiek akcentēts, ka nodokļu risinājumiem attiecībā uz digitālo ekonomiku ir jābūt maksimāli globāliem. Ministru prezidents atzīmē, ka jautājums, kas skar nodokļu piemērošanu digitālajā jomā, jāpatur Eiropadomes dienaskārtībā, par šo tēmu jārunā arvien vairāk, turklāt runājot par visa veida nodokļiem, ieskaitot, piemēram, pievienotās vērtības nodokli, ņemot vērā, ka tam ir būtiska nozīme uz nacionālo budžetu.

21.martā Eiropas Komisija publiskojusi būtiskus priekšlikumus par virtuālo pārstāvību un pagaidu risinājumu. Tā argumentē, ka ES ir jārāda priekšzīme risinājumu meklēšanā un ieviešanā.