Maksātnespējīgā AS «KVV Liepājas metalurgs» velmētavas iekārtas, iespējams, iegādājies Volgogradas metalurģijas kombināta «Sarkanais oktobris» īpašnieks, Krievijas miljardieris Dmitrijs Gerasimenko, šovakar vēsta LNT ziņas.

Kā liecina raidījuma rīcībā esošā informācija, tad Gerasimenko esot patiesais labuma guvējs Kiprā reģistrētajai pastkastītes kompānijai «Segoa Ventures Limited», kurai pieder pērn aprīlī dibināts uzņēmums no Austrijas «Smart Stahl», kas nupat uzvarēja «KVV Liepāja metalurga» velmētavas iekārtu izsolē.

Saskaņā ar Krievijas mediju ziņoto, Gerasimenko Krievijā tika turēts aizdomās par liela apjoma kredīta zādzību no bankas. Viņš tika izsludināts starptautiskā meklēšanā un 2016.gada beigās aizturēts Kiprā. Kā ziņo mediji, šajā valstī viņš atradās arī vēl šā gada sākumā un attālināti turpināja kontrolēt rūpnīcas darbu Krievijā. Šobrīd gan viņam apsūdzības zādzībā vairs nav, bet viņam rosināta lieta par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un apzinātu uzņēmuma novešanu līdz bankrotam.

Jau ziņots, ka Austrijas uzņēmumam «Smart Stahl GmbH» par izsolē iegādāto maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» velmētavas kustamo mantu ir jānorēķinās līdz 31.martam, aģentūrai LETA iepriekš sacīja uzņēmuma administratora pienākumu izpildītājs Guntars Koris.

«Saskaņā ar izsoles noteikumiem par pirkumu bija jānorēķinās šodien, bet Austrijas uzņēmums civilprocesa kārtībā iesniedza lūgumu pagarināt samaksas termiņu līdz 31.martam. Šis lūgums tika apstiprināts,» sacīja Koris.

Austrijas uzņēmums 20.martā uzvarēja izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN. Izsolē piedalījās trīs pretendenti - bez Austrijas uzņēmuma vēl arī Latvijas uzņēmumi SIA «Tolmets» un SIA «FeLM».

Velmētavas mantas izsoles sākumcena bija noteikta 1,33 miljonu eiro apmērā.

Sabiedrisko mediju portāls «lsm.lv», atsaucoties uz «TV Kurzeme», ziņoja, ka Austrijas uzņēmums plāno atjaunot ražošanu velmētavā un pieņemt darbā daļu no bijušajiem «KVV Liepājas metalurga» darbiniekiem. «Smart Stahl Gmbh» menedžeris Peters Foltins «TV Kurzeme» gan nevarēja pateikt, cik cilvēkiem varētu tikt nodrošināts darbs. Velmētavas ēka gan patlaban ir ieķīlāta un tiks iznomāta vai pārdota atsevišķa.

Austrijas resursā «firmenabc.at» pieejamā informācija liecina, ka «Smart Stahl GmbH» dibināta 2017.gada aprīlī ar 35 000 eiro pamatkapitālu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Kiprā reģistrētā kompānija «Segoa Ventures Limited». «Smart Stahl Gmbh» raksturota kā holdinga uzņēmums, kas nodarbojas ar tērauda ražošanu, tirdzniecību, vadības un datoru pakalpojumiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 26.februārī sākās arī elektroniskā izsole maksātnespējīgā «KVV Liepājas metalurgs» elektrotēraudkausēšanas ceham un tur esošajai kustamai mantai - cehā uzstādītajām tehnoloģiskajām iekārtām un mašīnām kā lietu kopībai, kā arī četriem uzņēmumam piederošajiem nekustamajiem īpašumiem. Liepājā, Brīvības ielā 94, esošā elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena ir noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Tāpat 26.februārī sākās izsoles Liepājā esošajiem nekustamajiem īpašumiem ar adresi Brīvības ielā 92A, Brīvības ielā 94A, Brīvības ielā 100, Brīvības ielā 100B. Šo četru nekustamo īpašumu kopējā sākumcena ir 313 000 eiro.

Izsoles notiks elektronisko izsoļu vietnē «izsoles.ta.gov.lv». Tās tiks slēgtas 28.martā, plkst.13.

«KVV Liepājas metalurgs» par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.