Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) vienam no nelegālajiem medījumu gaļas produktu ražotājiem Cēsu apkaimē piespriedis 90 eiro naudas sodu, aģentūrai LETA pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

PVD ir piespriedis 90 eiro naudas sodu privātpersonai, kura Cēsu centrā kādas ēkas pagrabstāvā nodarbojās ar medījumu gaļas produktu ražošanu, par iesaistīšanos pārtikas apritē bez reģistrēšanās PVD. Vienlaikus Meistere atzīmēja, ka Administratīvo pārkāpumu kodekss par šādu pārkāpumu fiziskām personām paredz sodu no 70 līdz 350 eiro.

Pēc viņas teiktā, Cēsu uzņēmējs, kuram piemērots 90 eiro naudas sods, patlaban ir reģistrējies PVD kā mājražotājs un turpinās savu darbību legāli.

Tāpat Meistere piebilda, ka otra nelegālā uzņēmuma, kas bija ierīkots Cēsu novadā kādā pamestā kautuvē, lietā dienests lēmumu vēl nav pieņēmis.

LETA jau vēstīja, ka PVD, sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem 5.decembrī atklājis divus nelegālus gaļas pārstrādes uzņēmumus, kuru darbību apturējis, izņemot no aprites vairāk nekā 1 200 konservu kārbas un izejvielas. Tāpat PVD sāka lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā, kuras ietvaros plānoja lemt par piemērojamo sodu.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja iepriekš norādīja, ka abos gadījumos uzņēmumi nebija reģistrēti PVD un līdz ar to nebija arī pārbaudīti, kā arī tajos konstatēti rupji higiēnas prasību pārkāpumi. Tostarp telpās valdīja netīrība, iekārtu virsmas bija klātas ar gaļas atliekām, taukiem un citiem sadzīves netīrumiem, izejvielas un gatavā produkcija stāvēja uz grīdas. Telpas nebija piemērotas, lai nodrošinātu drošu un higiēnas prasībām atbilstošu ražošanas procesu.