Pašvaldības uzņēmuma «Rīgas namu pārvaldnieks» (RNP) apsaimniekotajās mājās siltumtīklu apsaimniekošanu no «Rīgas siltuma» (RS) pārņems starpnieks - pilnsabiedrība «Siltumserviss Rīga», raksta «Neatkarīgā».

RS turpinās piegādāt siltumu, bet vairs neveiks ēku iekšējo siltuma sistēmu apkalpošanu, līdz ar to, ja būs avārija, vajadzēs atgaisot radiatorus vai novērst kādu citu ķibeli ar centralizēto apkures sistēmu mājā vai dzīvoklī, to darīs «Siltumserviss Rīga».

RNP noliedz, ka starpnieka parādīšanās sadārdzinās pakalpojumus iedzīvotājiem. Līgums ar jauno pakalpojumu sniedzēju noslēgts šogad septembra beigās, bet ar RS tie vēl nav lauzti, līdz ar to RS uzsver - kamēr iepriekš noslēgtie līgumi nav lauzti, tikmēr uzņēmums tāpat kā līdz šim turpina pildīt līgumu nosacījumus. RS ar RNP par ēku iekšējo sistēmu apkalpošanu ir noslēgti vairāki līgumi, un šobrīd notiek sarunas par to laušanas termiņiem.

«Siltumserviss Rīga» uzvarēja RNP izsludinātajā konkursā par siltumtīklu apkopi, tomēr RS ir pārsūdzējis RNP lēmumu Iepirkumu uzraudzības birojā, un šobrīd pārsūdzības process turpinās Administratīvajā rajona tiesā. RNP skaidro, ka Iepirkumu uzraudzības birojs ļāvis slēgt līgumu ar iepirkumu konkursa uzvarētāju, un tas arī izdarīts. Savukārt konkurss esot rīkots pēc Valsts kontroles revīzijas ieteikumiem - Valsts kontrole, lai nodrošinātu ekonomiski izdevīgākā piedāvājuma izvēli, ieteica RNP veikt iepirkumu procedūras.

RS atzīmē, ka konkursa rezultātā tam būšot jāatlaiž 230 darbinieki, kuri šobrīd nodrošina RNP pārziņā esošo ēku iekšējo sistēmu apkalpošanu.

Pilnsabiedrību «Siltumserviss Rīga» veido četri uzņēmumi - SIA «SB», SIA «Alpex», SIA «Adapteris» un SIA «LEP Energy». No «SB» 59,37% pieder Andrim Skrūskopam, bet mazākas daļas - Edijam, Samantai, Diānai un Antrai Blektēm. Uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 11 miljoni eiro, bet peļņa - 0,74 miljoni eiro. «Alpex» pieder Igoram un Albertam Sūnām - attiecīgi 59,41% un 40,59%. Šis uzņēmums pērn strādājis ar 1,8 miljonu eiro apgrozījumu un 91 000 eiro peļņu.

«Adaptera» vienīgais īpašnieks ir Tengizs Adamjancs, un šis uzņēmums pērn strādājis ar 1,2 miljonu eiro apgrozījumu un 150 000 eiro peļņu, savukārt «LEP Energy» pieder Pāvelam un Aleksandram Popoviem - attiecīgi 60% un 40%, un uzņēmums pērn strādājis ar 160 000 eiro apgrozījumu un 26 000 eiro peļņu.

Minētie uzņēmumi ir veidojuši arī citas kopīgas pilnsabiedrības.