Aizdomās par korupciju turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs intervijā «Bloomberg» paudis nožēlu, ka nav ziņojis par saņemtiem kukuļdošanas mājieniem.

Rimšēvičs intervijā noliedza, ka kādreiz viņam būtu piedāvāti kukuļi, stāstot, ka šādus mājienus gan esot saņēmis. «Esmu saņēmis mājienus, tomēr tas ir plāns ledus. Nekad nevar zināt, kā tas attīstīsies,» stāstīja Latvijas Bankas prezidents. «Ja es būtu zinājis, kā tas attīstīsies... Es nožēloju, ka to neesmu darījis,» atbildot uz «Bloomberg» jautājumiem par to, kādēļ nav ziņojis tiesībsargājošām iestādēm par šādiem mājieniem, sacīja Rimšēvičs.

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā esot vismaz 100 000 eiro.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, nomainot tajā Repši, kurš pievērsās politikai. 2007.gadā un 2013.gadā Saeima Rimšēviču atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

16 Foto
Ilmāra Rimšēviča preses konference par pēdējo dienu notikumiem