ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) ziņojumā par Latvijas komercbanku «ABLV Bank» izmantota nepatiesa informācija, kā arī nav ņemts vērā bankas pēdējos gados paveiktais noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, teikts «ABLV Bank» paziņojumā.

«ABLV Bank» uzsver, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka patlaban izskata iespējas, lai FinCEN pārskatītu savus priekšlikumus, un «pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus».

«Mēs cieši sadarbojamies ar regulatoru, lai atklāti sniegtu visu nepieciešamo informāciju,» teikts «ABLV Bank» paziņojumā.

«ABLV Bank» uzsver, ka savā darbībā konsekventi ievēro starptautiskās, tajā skaitā Latvijas un Eiropas Savienības likumus un prasības. «Pēdējo gadu laikā «ABLV Bank» ir pielikusi milzīgas pūles, lai pilnveidotu iekšējās kontroles sistēmas, tajā skaitā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas riska un sankciju riska pārvaldīšanas jomā,» norādīja bankas pārstāvji.

Pēdējo divu gadu laikā banka esot veikusi vairākas neatkarīgas pārbaudes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, tai skaitā sadarbībā ar ASV konsultantiem «Navigant Consulting» un «K2 Intelligence». Kā uzsvērts paziņojumā, abu konsultantu ieteikumi ir izpildīti.

Tāpat banka atbilstības jautājumos par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršan. sadarbojoties ar ASV stratēģisko konsultantu «Financial Integrity Network».

Kā ziņots, FinCEN vērsies pret «ABLV Bank» par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai un nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

FinCEN Latvijas bankai rosina piemērot Patriotu likuma 311.pantu, kas paredz aizliegumu atvērt un uzturēt korespondentkontu ASV, bet vajadzīgas gadījumā var nogriezt bankas piekļuvi ASV finanšu sektoram.