Latvijas Kredītņēmēju asociācija sākusi kampaņu «Nepērcdāvanukredītā!», aģentūrai pavēstīja asociācijas valdes loceklis Aivars Rudi.

Viņš norādīja, ka sociālajā kampaņā Latvijas Kredītņēmēju asociācija vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu neļauties kārdinājumam ņemt kredītudāvanuiegādei.

«Visticamāk būs simti, pat tūkstoši cilvēku, kas milzīgajam reklāmas spiedienam nebūs spējuši turēties pretim un uzņemsies nesamērīgi dārgas ātro kredītu saistības, kādas patiesībā nespēj atļauties. Ja oficiāli jau tagad 40% strādājošo pelna minimālo algu, kas nav pietiekama ne rēķinu nomaksai, ne pilnvērtīgai pārtikai, nav nekāda pamata uzskatīt, ka cilvēks spēs pildīt vēl papildu saistības. Viss liecina, ka lielai daļai iedzīvotāju janvāris nāks ar smagām «paģirām», jo būs jāsāk atdot ātrajos kredītos dāvanām paņemtā nauda, bet, kur to ņemt - daudziem, visticamāk, skaidrības nebūs,» sacīja Rudi.

Viņš piebilda, ka 2016.gadā Latvijā uz kopumā 800 000 strādājošo tika izsniegti 1,85 miljoni ātro kredītu par kopējo summu vairāk nekā 540 miljoni eiro.

Tāpat Rudi aicināja kritiski izturēties pret nebanku sektora sacīto publiskajā telpā par nozares atbildību un sakārtotību. «Ātro kredītu izsniedzējiem patīk apgalvot, ka katru aizdevumu viņi rūpīgi izvērtē, patīk akcentēt, ka nebanku sektora kredītportfelī ir salīdzinoši mazs tā saucamo slikto kredītu īpatsvars. Taču, cik ļoti varam ticēt šiem apgalvojumiem, ja pie mums regulāri nonāk cilvēki bez reāliem oficiāliem ienākumiem, kas piecu minūšu laikā pie četriem kreditētājiem saņēmuši aizdevumu 1200 eiro apmērā – ar minūtes starpību katrs no četriem aizdevējiem viņa kontā pārskaitījis četrus simtus. Turklāt bieži atklājas, ka dažādiem tā saucamajiem ātrajiem kredītiem ir viena juridiskā adrese, atšķiras vien kabinetu numuri un visu šo aizdevēju vārdā ar parādu piedziņu nodarbojas viens cilvēks,» minēja asociācijas valdes loceklis.

Latvijas Kredītņēmēju asociācija izveidota 2014.gadā.