Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs šogad desmit mēnešos ir pieaudzis par 37,064 miljoniem eiro jeb 9,7%, sasniedzot 417,661 miljonu eiro, liecina manapensija.lv publiskotā informācija.

Savukārt privāto pensiju fondu dalībnieku skaits 2017.gada desmit mēnešos ir palielinājies par 3,9% jeb 10 541 cilvēku. Līdzekļus privātajos pensiju fondos Latvijā oktobra beigās krāja 282 778 cilvēki.

Tāpat publiskotā informācija liecina, ka privātie pensiju fondi kopš gada sākuma dalībniekiem nodrošinājuši vidēji 3,8% ienesīgumu. Tostarp sabalansētajiem pensiju plāniem, kas piedāvā konservatīvāku ieguldījumu politiku, ienesīgums kopš gada sākuma oktobra beigās bija 2,57%, aktīvo pensiju plānu vidējais ienesīgums bija 5,77%, bet vienīgā konservatīvā pensiju plāna ienesīgums bija negatīvs - mīnus 0,11%.

Latvijā darbojas seši privātie pensiju fondi (pieci - atklātie pensiju fondi un viens slēgtais pensiju fonds), piedāvājot 18 dažādus pensiju plānus, kas atšķiras pēc līdzekļu ieguldīšanas stratēģijas.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.