Iespējams, ne visas būvkompānijas no oktobra spēs ieviest elektronisko darba laika uzskaiti, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.

«Iespējams, 1.oktobrī būs vēl uzņēmumi, kuri nevarēs pagūt ieviest elektronisko darba laika uzskaiti, nevis tāpēc, ka viņi negribētu, bet tāpēc, ka ir kādi tehniski šķēršļi,» teica Fromane.

Viņa arī atzīmēja, ka termiņš elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas ieviešanai bija ļoti īss. «Nevienā citā valstī, kurā ir ieviesta elektroniskā darba laika uzskaite, tas nav bijis uzdevums četriem mēnešiem,» piebilda Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja.

Vienlaikus viņa norādīja, ka iepriekš nozarei ir apliecināts, ka sākotnējos mēnešos būtiski sodi netiks piemēroti. «Plānots, ka nozarei [elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas] ieviešanai tiks dots divu gadu periods, kura laikā sodi paredzēti būtiski mazāki, primāri, lai pieradinātu cilvēkus reģistrēties,» pauda Fromane.

Jau ziņots, ka grozījumi likumā «Par nodokļiem un nodevām» paredz no šā gada 1.oktobra būvniecībā ieviest elektronisko darba laika uzskaites sistēmu būvlaukumos, kuros tiek veikta jaunas trešās grupas būves būvniecība, vai kuros tiek veikti būvdarbi, ja būvdarbu izmaksas veido vienu miljonu eiro vai vairāk. Par uzskaites sistēmas izveidi un uzturēšanu būs atbildīgs galvenais būvdarbu veicējs, savukārt apakšuzņēmējiem būs pienākums kontrolēt, lai tā darba ņēmēji vai piesaistītās personas reģistrētu darba laiku sistēmā.

Elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas ieviešana tiek paredzēta posmos: pirmajā posmā - sistēmas ieviešana būvlaukumos, bet otrajā posmā - uzskaites sistēmas uzkrāto datu nodošana glabāšanai centralizēti vienotajā elektroniskās darba laika uzskaites datu bāzē.

Vienoto elektroniskās darba laika uzskaites datu bāzi plānots ieviest no 2019.gada 1.janvāra.