Līdz lielākajam modes pasākumam ārpus Rīgas, «Vidzeme Fashion show 2018», ir atlikuši vien pāris mēneši. Kas gaida skatītājus, mēs varam tikai minēt, bet jau tagad varam droši teikt, ka aiz pasākuma «stāv» spēcīga komanda. Viena no organizatoriem ir arī valmieriete Zane Pēterēna, kura jau paspējusi sevi izcelt modes industrijā, lai gan Banku augstskolā viņa nebūt nestudē modes menedžmentu, bet gan finanses. «Vidzeme Fashion» komandā Zane ir modeļu koordinatore un pasniedzēja jaunajiem modeļiem, kurus virza pa karjeras kāpnēm.

Kā nokļuvi «Vidzeme Fashion show»?

Ir jāsāk skaitīt (smejas), cik sen tas bija! Būt par «Vidzeme Fashion show» daļu es sāku trešajā tā pastāvēšanas gadā, nu jau ir piektais gads! Atceros, kā uzrakstīju Karlīnei Cercinai, ka vēlos pamēģināt, man bija savs redzējums, savi mērķi, bet ne īpaši daudz pieredzes, vairāk ilūzijas un sapņi par to, ka vēlos būt modele. Veiksmīgi tiku uz savu pirmo «Vidzeme Fashion show», iepatikās, un tā tas turpinājās. Es droši varu teikt, ka tas bija pirmais lielais solis modeles karjerā. Ja tagad paskatos uz VFS'3, tad varu secināt - šovs ar katru gadu pieaug ne tikai kā pasākums, bet arī šova elementi kļūst aizvien iespaidīgāki.

Tu esi iejutusies gan modeles, gan organizatores lomā? Kas tev patīk labāk?

Pirmos divus gadus es biju modele, taču pēc otrā šova ar Karlīni sāku sarunu par to, ka varētu piedāvāt šo iespēju atnākt, parādīt sevi un iespējams kļūt par VFS organizatori. Un jau pēc pusgada, decembrī, kad sākās gatavošanās jaunajam šovam, Karlīne man uzrakstīja un piedāvāja to organizēt. Es, protams, biju priecīgi pārsteigta un piekritu, un jāsaka liels paldies Karlīnei, ka man uzticēja darīt šādu darbu, jo būt par modeli un koordinēt modeles ir divas dažādas pasaules. Un tas, ko būtiski gribu izcelt, – modeļiem, īpaši jaunajiem, «Vidzeme Fashion show» kalpo kā platforma no kuras atsperties, iegūt jaunus kontaktus un pierādīt sevi. Pat ja esmu organizatore, es katrā šovā kopā ar meitenēm nonāku uz mēles. Es nevaru nošķirt abas šīs lomas, jo man ļoti patīk darīt to, ko es daru.

Varbūt atceries kādu amizantu situāciju, kas notikusi, apvienojot šīs abas lomas?

Pirmais gads noteikti bija visinteresantākais (smejas), es nekad nebiju tā skrējusi un skriešanas laikā domāju par to, ko darīt, kas ies, kas notiks. Vēl tagad atminos, kā Agneses Eidukas kuplajā kleitā, ar augstpapēžu kurpēm skrienu pa visu Valmieras Kultūras centru, jo kāda meitene kavē savu skati, pēc tam jāsavāc pašai sevi, jo es eju nākamā... Tālu nav jāmeklē, arī aizvadītajā gadā pirms uznāciena es sapratu, ka mums ir pazudusi dizainere (smejas). Meitenes nav saģērbtas, visi panikā, un es, skrienot pa visu koncertzāles «Valmiera» teritoriju, pāris minūtes pirms skates, meklēju dizaineri un atrodu viņu vērojam šovu turpat pēdējā rindā. Bet, ja tā atskatās, tad man liekas, ka katra diena ir diezgan amizanta un piepildīta ar dažādiem notikumiem, jo tās idejas ir tik lielas un dažādas un to realizācijai ir nepieciešams spēks un drosme!

Kas ir tas, kas liek tev joprojām būt kopā ar «Vidzeme Fashion show» komandu?

Esmu dzimusi un augusi Valmierā, protams, kā jau visi, arī mēģinājusi atrast sevi daudzās un dažādās vietās - Rīgā un ārzemēs, bet vienmēr kaut kas atved atpakaļ. Ņemot vērā to, ka mode ir tas, ar ko es dzīvoju, gaiss, ko elpoju, un man patīk gan šovi, gan fotosesijas, brīdī, kad manā pilsētā notiek tik liels modes pasākumus, es vienkārši nevaru tajā nebūt! Valmiera šobrīd ļoti ātri attīstās, un tā ir tāda patīkama lieta. Nekas nevar būt labāks par mājām!

Kas šo gadu laikā šovā ir būtiski mainījies?

Pirmie pieci gadi bija kvalitatīvi, bet ar minimālām izmaiņām, telpas, izkārtojums un tas arī viss. Bet šobrīd katru gadu šovs ir atšķirīgs, ietērpts dažādos ampluā. Pirms diviem gadiem tas notika angārā, kur bija izteikti urbāna vide, nākamajā gadā meitenes uzvelk augstpapēžu kurpes, garas kleitas, svārkus un rāda kolekcijas, kas ir sievišķīgas un elegantas. Tādēļ mums atliek tikai gaidīt, kas būs šogad. Izmaiņas noteikti ir jūtamas! Pasākums kļūst lielāks, populārāks un katru gadu pārsteidz ar citādākām sajūtām.

Ar ko, tavuprāt, «Vidzeme Fashion show» atšķiras no citiem modes šoviem Latvijā?

Manuprāt, mēs ļoti atšķiramies, jo mums vienīgajiem patiešām ir šova elementi mūzika un deja. Sajūtas ir citādākās, un cilvēki, kas nāk uz mūsu šovu, lūkojas nevis uz to, kāds zīmols tiek prezentēts, bet tieši uz to, kas modelei ir uzvilkts, ko viņi paši varētu uzvilkt rīt vai parīt, tādā veidā iedvesmojoties.

Kas ir tas, ko «Vidzeme Fashion show» var sniegt jaunajām modelēm?

Man ir liels prieks strādāt ar šīm meitenēm. Ar meitenēm, kas vēl vakar nezināja, ka viņas var kļūt par modelēm, jo tas nav vienas dienas darbs. Un, manuprāt, «Vidzeme Fashion show» var sniegt attīstību, jo notiek komunikācija, treniņi un nodarbības, mēs pārvēršamies par tādu nelielu grupiņu ar vienādām interesēm. Un katru reizi, kad meitenes pirmo reizi iziet uz mēles, es jūtos kā māte (smejas), lepnums un prieks, ka viņas to var! Tas ir tas pirmais solis, pirmais grūdiens, lai sāktu modeles karjeru, un daudzas arī to ir izdarījušas, pateicoties šim šovam. Tāpēc es ļoti vēlos aicināt jaunās meitenes uzdrīkstēties atnākt un pamēģināt, jo arī man bieži vien ir jautājumi: «Kā nu būs? Vai es to varēšu?» Bet saņemoties tu vari tikt šajā modes pasaulē, tik tiešām gūt pieredzi, mēles galā uzņemt skaistas fotogrāfijas, parādīt tās omei un mammai, un visi priecīgi (smejas). Un, protams, tu paliec laimīga ar sevi, ar to, kas tu esi, ko tu dari.

Kad šogad varētu norisināties modeļu kastings?

Precīzi datumi vēl nav zināmi; var droši gatavoties uz marta sākumu, bet visa informācija, protams, būs sociālajos medijos. Kastings būs, tikai jāspicē ausis! Man ir sapnis izveidot modeļu grupu Valmierā, mazo armiju (smejas), jo pagaidām mums ir gan valmierietes, gan meitenes no Rīgas modeļu aģentūras. Taču, braucot ar automašīnu un ejot pa Valmieras ielām, es ļoti bieži redzu skaistas meitenes un man nav skaidrs - kur viņas slēpjas, kāpēc viņas nenāk uz kastingu? (Smejas.) Ticu, ka kādu dienu tas piepildīsies un mums šovā būs tikai Valmieras meitenes.