Meditācija ir spēcīgs ierocis ne tikai mīlestības kultivēšanai, bet arī skaidrības radīšanai, lai ieraudzītu savu dzīvi daudz skaidrāk, bez šķēršļiem. Tas var novest pie daudz dziļākas barjeru, kas šķir mūs no pilnīgas sevis pieņemšanas, izpratnes. Pamēģiniet šīs meditācijas tehnikas un izbaudiet rezultātu!

yogajournal.ru iesaka:

  1. «Man pietiek». Reizēm vienkārši ir jāatgādina sev, ka tieši tagad jums ir viss, kas jums ir vajadzīgs. Ka jūs nav nepieciešams pārveidot, nekas nav jāpievieno vai jāatņem. Ja jums ir grūti tam noticēt, sastādiet sarakstu ar lietām, kuras jūs sevī mīlat un cienāt, varat katru dienu pierakstīt klāt vienu jaunu lietu. Sēžot meditācijā, atkārtojiet frāzi: «Man visa ir gana.» Atkārtojiet šo frāzi katrā ieelpā, izelpā.
  2. Ievērojiet negatīvās domas. Nepārliecinātība par sevi var izpausties negatīvās domās. Iespējams, tās ir domas par savu ārieni, savām spējām, prātu vai potenciālu būt laimīgam. Lai kādas domas tās būtu, sāciet tās ievērot. Nākamajā reizē, kad tās parādīsies, apzināti atmetiet to, ko jūs darāt, un vērojiet šīs domas. Ievērojiet, kā šīs domas liek jums justies. Burtiski sajūtiet šīs domas savā ķermenī. Pēc tam tikpat apzināti veiciet vairākas dziļas attīrošās elpas. Atkārtojiet mantru «Es neesmu manas domas» ar katru elpošanas ciklu.
  3. Izturieties pret sevi kā pret savu labāko draugu. Bieži vien mēs savas rūpes labprāt veltam citiem, bet ne sev. Lai veiktu šo meditāciju, iedomājieties visu, ko jūs gribētu dot sev tuvam cilvēkam, bet pēc tam uzdāviniet to sev. Sēžot meditācijā, dziļi elpojiet un nosauciet to, ko sev novēlat. Piemēram: «Es novēlu sev laimi», «Es dodu sev beznosacījumu mīlestību», «Es dodu sev pārliecību par sevi».
  4. Mīlestību pret sevi nav iespējams attīstīt vienas dienas laikā. Tās trūkums balstās uz ieradumiem, kas formējušies daudzu gadu laikā. Izlikties, ka to nav, ir ceļš uz nekurieni. Drīzāk mums ir jāsaprot, kā šie ieradumi strādā, un jāievēro, kā tie izpaužas. Tas nav viegls darbs, taču bez tā neiztikt. Mēs visi esam pelnījuši to, lai dzīvotu miera un apmierinātības stāvoklī, tad sāksim to darīt jau šodien pat.

    Tulkoja Kristīne Somere