Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no «Red Bull KTM Factory Racing» komandas sestdien Indonēzijā izcīnīja uzvaru sezonas 13.posma kvalifikācijā.

Jonass kvalifikācijas sākumā bija otrais aiz sava komandas biedra Horhes Prado. Septītajā aplī, kad spānis par apli panāca pirmos atpalicējus, Jonass viņu apdzina, līderpozīciju nosargādams līdz finišam.

Jonass Prado apsteidza par gandrīz trīsarpus sekundēm, kamēr trešais bija brits Bens Votsons, kurš zaudēja vairāk nekā 13 sekundes.

Kvalifikācijā pie starta barjeras stājās vien 19 motosportisti.

Āzijas lielās balvas izcīņa notiks svētdien. Zīmīgi, ka Indonēzijā sacensības notiek otro nedēļu pēc kārtas.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms 13.posma sacensībām Jonasam ir 510 punkti, kamēr 503 punktus iekrājis Prado. Savukārt trešais ar 394 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš sestdien kvalifikācijā bija ceturtais.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē kvalifikācijā uzvaru svinēja Jonasa komandas biedrs Džerijs Herlingss no Nīderlandes, kurš par četrām sekundēm pārspēja slovēni Timu Gajseru, bet trešais bija šveicietis Žeremijs Sīvers.

MXGP klasē kvalifikācijā piedalījās 23 braucēji.

MXGP sezonas kopvērtējumā līderis ar 533 punktiem ir Herlingss, kamēr otro vietu ar 521 punktu ieņem vēl viens Jonasa komandas biedrs Antonio Kairoli no Itālijas, bet trešais ar 407 punktiem ir Klēmāns Desaijs no Beļģijas. Kairoli un Desaijs kvalifikācijā noslēdza pirmo sešinieku.

Šīs sezonas 12 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.

Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi.