«Mercedes» piloti Valteri Botass un Lūiss Hamiltons piektdien uzrādīja ātrākos apļa laikus Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta desmitā posma - Lielbritānijas «Grand Prix» - treniņbraucienu sesijā.

Ātrākais slavenajā Silverstounas trasē bija iepriekšējā posma uzvarētājs Botass no Somijas, kurš savu ātrāko apli veica vienā minūtē un 29,106 sekundēs, bet 0,078 sekundes viņam zaudēja mājinieku favorīts Hamiltons.

Savukārt nākamos ātrākos apļa laikus uzrādīja abi «Red Bull» braucēji - nīderlandietis Makss Verstapens un austrālietis Daniels Rikjardo, kuri zaudēja attiecīgi 0,498 un 0,836 sekundes.

Tikmēr pirmo sešinieku noslēdza divi «Ferrari» piloti, soms Kimi Reikenens un vācietis Sebastjans Fetels, kuriem bija vairāk kā sekundi lēnāks apļa laiks.

Vēlāk piektdien notiks treniņbraucienu otrā sesija. Vēl viens treniņbrauciens būs sestdien, kad norisināsies arī kvalifikācija, bet pašas sacensības gaidāmas svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderis ar 171 punktu ir Fetels, kuram 20 punktus zaudē Hamiltons, bet Botass un Rikjardo iekrājuši attiecīgi 136 un 107 punktus, kamēr Reikenens ar 83 punktiem ir piektais.

Konstruktoru vērtējumā vadībā ar 287 punktiem ir «Mercedes», kam ar 254 punktiem seko «Ferrari». Tikmēr trešā ar 152 punktiem ir «Red Bull» vienība.