Ikgadējo BMW M un BMW M Performance dienu ietvaros premium automašīnu zīmols BMW prezentēja jauno BMW M5, kā arī BMW konceptveikalu Jūrmalā, informēja «Inchcape Motors Latvia» BMW grupas vadītājs Ivars Norvelis.

Materiāls tapis sadarbībā ar Inchcape Motors Latvia

Šāgada BMW M un BMW M Performance dienu dalībniekiem bija iespēja apskatīt jauno M5 auto, kas jau paspējis nofilmēties jaunajā filmā «Neiespējamā Misija: Sekas» («Mission Impossible – Fallout»). Tās pirmizrāde gaidāma šovasar, un tajā galvenais varonis Ītens Hants (Toms Krūzs) būs redzams kopā ar melnu BMW M5.

Pēc Norveļa sacītā, šī automašīna 82 starptautisku žūrijas locekļu balsojumā šogad ir izvēlēta par «World Performance Car 2018». Tā ir 15 kg vieglāka par savu priekšteci,

aprīkota ar 4,4 litru biturbo V8 dzinēju, kas ļauj sasniegt 100 km/h tikai 3,4 sekundēs.

Jaunais BMW M5 attīsta 600 ZS, savukārt tā degvielas patēriņš ir 10,5 l/100km.

Vēl BMW M un BMW M Performance dienās norisinājās testa braucieni ar sportisko BMW M2 modeļa auto. Veiklais BMW M2 uzmanības centrā nav nonācis nejauši - šo M sērijas modeli gan auto eksperti, gan arī pircēji vērtē kā izcilu, tam ir labs sniegums, dinamika un precizitāte. Arī BMW M un BMW M Performance dienas apmeklētāju domas bija līdzīgas, ka M2 ir «tīrs BMW – dinamisks, jaudīgs un stilīgs».

«Sākumā šķita, ka mašīna būs cietāka, taču kopumā man patika.

Pie šāda auto stūres var atlaist bremzes un droši braukt pa trasi, galu galā tā līdz 100 km/h ieskrienas četrās sekundēs,»

atzina bobslejists Oskars Melbārdis. Phjončanas olimpiskās bronzas ieguvējs arī piebilda, ka viņa braukšanas stils gan ir rāmāks, nekā varētu piestāvēt šim auto.

Īpašu auru BMW M un BMW M Performance dienai piešķīra tā norises vieta – Jūrmalā, Turaidas ielā, nesen atklātais konceptveikals, kurā kūrortpilsētas viesiem ir iespēja iegādāties BMW zīmola aksesuārus un doties izmēģinājuma braucienos ar jaunākajiem BMW vai MINI automašīnu modeļiem. Veikals būs atvērts visu vasaras sezonu.

Pasākuma laikā tā goda viesi - Latvijas titulētie sportisti Martins Dukurs, Mārtiņš Rubenis, Oskars Melbārdis, Jānis Strenga, LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis un bokseris Mairis Briedis, LKSF prezidents Atis Strenga, kā arī pārējie vairāk nekā 100 apmeklētāji varēja aplūkot arī ekskluzīvos M5 M Performance, 530d M Performance un M4 M Performance.