Amerikāņu izdevums Consumer Reports, ko kopš 1930.gada izdod bezpeļņas organizācija Consumers Union*, ir izveidojis jaunu labāko auto zīmolu reitingu. Lielākais pārsteigums tajā varētu būt pirmās vietas ieguvējs.

Pirmais labākais

FOTO: Reuters/ScanPix

Genesis

Zīmolam nav dziļu sakņu un senu tradīciju, tomēr Hyundai Motors ietilpstošai premium ražotājs ir iemantojis uzticību. ASV šī kompānija pārdod divas modeļu saimes un drīzumā vēl vairākas. Pie mums - nevienu.

*Consumers Union ir bezpeļņas organizācija, kas nodarbojas ar neatkarīgu produktu testēšanu, uz patērētāju mērķētu izpēti, sabiedrības informēšanu un aizstāvību

Otrs labākais

FOTO: Reuters/ScanPix

Audi

Audi zemē Latvijā daudziem šī būs patīkama ziņa. Zīmols, kas Latvijā piedāvā 13 modeļu saimes, tikai 1 punktu Consumer Reports reitingā zaudē Genesis.

Trešais labākais

FOTO: AFP/ScanPix

BMW

Bavāriešu zīmola klāstā ir viss - kompakti auto, vidējās klases auto, limuzīni, krosoveri, apvidnieki, pilnībā elektriski auto un auto, ko var pieslēgt elektrotīklam. BMW šajā reitingā zaudē Audi tikai 1 punktu.

Ceturtais labākais

FOTO: Lexus

Lexus

Toyota koncernā ietilpstošais zīmols izsenis asociējies ar kvalitāti un uzticamību. Nokļūšana šā gada reitinga ceturtajā pozīcijā reputāciju noteikti nesabojās. Kaut vai tāpēc, ka Consumer Reports Lexus piešķīruši 77 punktus, un BMW zaudēti tikai 2 punkti.

Piektais labākais

FOTO: Reuters/ScanPix

Porsche

Štutgartes zīmols ir trešais pārstāvis reitingā. Tas novērtēts ar tikpat punktiem kā Lexus, taču ierindots zemāk, jo tam ir zemāka sagaidāmā uzticamība.

Piektais sliktākais

FOTO: Reuters/ScanPix

Mitsubishi

2018.gada Consumer Reports reitingā Mitsubishi ieņem zemāko vietu no japāņu zīmoliem, jo ieguvis vien 50 punktus. Prognozējamā mašīnu uzticamība ir augsta, taču šis raksturlielums nespēj kompensēt zemo patērētāju apmierinātību un testu rezultātus.

Ceturtais sliktākais

FOTO: AFP/ScanPix

Alfa Romeo

Īpašnieku apmierinātības rādītāji ir augsti, un arī Consumer Reports testētāju vērtējums ir labs. Kritiski zems tikmēr ir sagaidāmās uzticamības rādītājs, kā dēļ Alfa Romeo reitingā ieņem 31. vietu. Tikai trīs zīmoliem klājas vēl sliktāk.

Trešais sliktākais

FOTO: Reuters/ScanPix

Land Rover

Viens no karalienes Elizabetes II iecienītākajiem zīmoliem ir trešais sliktākais Consumer Reports reitingā. Iemesls - zīmolam raksturīga zema sagaidāmā uzticamība, un arī lietotāju apmierinātībai ir tendence krist.

Otrs sliktākais

FOTO: Reuters/ScanPix

Jeep

Šī zīmola auto ir slaveni ar veiktspēju sarežģītos apstākļos. Taču sagaidāmās uzticamības rādītāji ir zemi, kā rezultātā no Consumer Reports tikai 48 punkti.

Pirmais sliktākais

FOTO: Reuters/ScanPix

Fiat

Itāļu zīmols, kam raksturīga gan zema sagaidāmā uzticamība, gan arī dilstoša lietotāju apmierinātība. Consumer Reports pēdējā vietā Fiat ir jau vairākus gadus pēc kārtas.