Saūda Arābijas sievietēm arī būs atļauts braukt ar motociklu un kravas automašīnu, paziņojušas amatpersonas.

Septembrī Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmans izdeva dekrētu, no nākamā gada jūnija sievietēm atļaujot vadīt automašīnu.

Tagad Saūda Arābijas satiksmes ģenerāldirektorāts sniedzis sīkāku skaidrojumu par aizlieguma atcelšanu.

«Jā, mēs atļausim sievietēm vadīt motociklus», kā arī kravas automašīnas, paziņoja ģenerāldirektorāts, norādot, ka likums par auto vadīšanu būs vienlīdzīgs gan pret vīriešiem, gan sievietēm.

Sieviešu vadītām automašīnām nebūs speciālas numura zīmes, norādīja ģenerāldirektorāts.

Saūda Arābija ir pēdējā valsts, kurā tiek atcelts aizliegums sievietēm vadīt automašīnu. Šis aizliegums tika uzskatīts par sieviešu apspiestības simbolu šajā valstī, un tas tiek atcelts pēc gadiem ilgas sieviešu tiesību aktīvistu pretestības.

Dekrēts par aizlieguma atcelšanu, kas var sadusmot reliģiski konservatīvās aprindas, ir daļa no kroņprinča reformu centieniem, kuru mērķis ir pielāgot Saūda Arābiju pēcnaftas laikmetam un uzlabot valsts globālo reputāciju cilvēktiesību jomā.

Saūda Arābijā, kas ir teokrātiska islāma monarhija ar šariāta likumiem, konservatīvie garīdznieki bija dažādi attaisnojuši šo aizliegumu. Viens no viņiem apgalvoja, ka autovadīšana kaitējot sieviešu olnīcām.

Daudzām sieviešu tiesību aktīvistēm par šī aizlieguma pārkāpšanu tika piespriesti cietumsodi.