Sācies «Tautas balsojums» konkursa «Latvijas Gada auto 2018» ietvaros, kad ikviens var balsot par to, kurš no šī gada 20 pretendentiem būtu pelnījis uzvaru konkursā. Starp balsotājiem saskaņā ar noteikumiem tiks izlozēti trīs uzvarētāji, kuri iegūs «Citroën C3», «Ford Fiesta» vai «Volvo XC60» uz nedēļas nogali ar pilnu degvielas tvertni.

«Tautas balsojums katru gadu iezīmējas ar premium auto dominēšanu rezultātu topā, to var dažādi vērtēt un komentēt, bet mēs to vienkārši respektējam. Iepriekšējo gadu Tautas balsojumu uzvarētāju vidū ir arī «BMW X6», un «Audi A6», par kuriem balsoja tūkstošiem cilvēku,» - tā Māris Ozoliņš, konkursa «Latvijas Gada auto» organizators, un piebilst, ka šogad par savu auto favorītu iespējams balsot interneta vietnē «iAuto.lv» un tirdzniecības centrā «Mols».

Lai piedalītos auto izlozē uz nedēļas nogali, sociālajos tīklos ir jādalās ar savu balsojuma favorītu. Tiks izlozēti arī 20 kataloga-žurnāla «Latvijas Gada auto 2017» eksemplāri. Savukārt t/c «Mols» apskatāma lielformāta fotoizstāde «Latvijas Gada auto 2018», kur pie katras auto fotogrāfijas atrodas īpaša urna, kur iemest balsošanas žetonu.

23 Foto
Konkursa Latvijas Gada auto 2018 apvidnieki

Balsojuma uzvarētājs iegūs balvu nominācijā «Latvijas Gada auto 2018 Tautas simpātija». Pērn «Tautas balsojumā» tika saņemtas 29 459 balsis, un ar 3847 balsīm uzvarēja «Volvo S90/V90», apsteidzot «Volkswagen Tiguan» un «Audi A5 Coupe». Žūrijas balsojumā «Latvijas Gada auto 2017» titulu savukārt izcīnīja «Škoda Kodiaq».

Uzvarētāji tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas ceremonijā viesnīcā «Avalon Hotel» šī gada 1. decembrī plkst. 20:00, kam būs iespējams sekot līdzi tiešraidē televīzijā Re:TV (bezmaksas apraide visā Latvijā) un TVNET interneta tiešraidē.

15 Foto
Latvijas Gada auto 2018 Lielā testa brauciena dalībnieki

Šogad konkursā piedalās 20 jaunākie auto modeļi. Tie ir: Jeep Compass , Nissan Micra, Nissan Qashqai, BMW 5. sērija, Honda Civic, Volvo XC60, Hyundai i30, Land Rover Discovery, Volkswagen Golf, Volkswagen Arteon, Citroën C3, Mazda CX-5, Renault Koleos, Audi Q5, Ford Fiesta, Alfa Romeo Stelvio, Peugeot 5008, Peugeot 308, Škoda Karoq un KIA Stonic. Konkursam «Latvijas Gada auto 2018» drīskt pieteikt tikai pašus jaunākie auto modeļi, kas Latvijā pirmo reizi reģistrēti pēc 1. oktobra 2016. gada.

Tautas balsojums ilgs līdz 29. novembrim.