Vācijas autobūves koncerns «Daimler» manipulējis ar aptuveni viena miljona automobiļu dīzeļdzinējiem, lai mākslīgi samazinātu to kaitīgo izmešu apjomu, ceturtdien vēsta mediji.

«Uzņēmums pārdevis automašīnas ar augstāku par atļautu kaitīgo izmešu apjomu gandrīz desmit gadu garumā no 2008.gada līdz 2016.gadam,» norāda laikraksts «Sueddeutsche Zeitung».

Kopīgi ar raidorganizācijām NDR un WDR laikrakstam bijusi pieeja Štutgartes tiesas izdotam kratīšanas orderim, kas maija beigās ļāva izmeklētājiem veikt kratīšanas 11 «Daimler» piederošos īpašumos.

Izmeklētājiem ir aizdomas, ka uzņēmums izmantojis līdzīgas kaitīgo izmešu manipulēšanas programmatūras, kādas izmantojis konkurents «Volkswagen», kas 2015.gada septembrī izraisīja globālu skandālu, kad kompānija atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkotas ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Izmeklētāji uzskata, ka ar «OM 642» un «OM 651» dzinējiem aprīkotas automašīnas testu apstākļos izfiltrē 95%-99% kaitīgo izmešu, bet reālos braukšanas apstākļos vien aptuveni 35%-85%.

Šie dzinēji izmantoti vairāk nekā vienā miljonā automobiļu, ko ražojis «Daimler».