Sociālajos tīklos aktualizējusies tēma par nelegālo tirdzniecību uz ielām, ko veic vecāka gadagājuma cilvēki, pārdodot savus rokdarbus vai dabas veltes. «Līdz kādam absurdam esam nonākuši, trīs policisti uzklupuši vecam tantukam virsū, kā tādam noziegumu grupējumam. Vai tad policistiem tiešām vairs nav ko darīt, ka jānodarbojas ar sodu rakstīšanu veciem cilvēkiem, kad šobrīd ir liela noziedzība,» raksta kāda Facebook lietotāja. Protams, tas raisījis asas diskusijas un pārmetumus Rīgas pašvaldības policijas (RPP) virzienā - par vecu cilvēku tramdīšanu, mazajām pensijām, noziedzības līmeni valstī utt.

Kā portālam TVNET skaidro Rīgas pašvaldības policijas galvenais speciālists sabiedrisko attiecību jautājumos Toms Sadovskis, konkrētajā gadījumā RPP darbinieki bija saņēmuši izsaukumu par nelikumīgu tirdzniecību, līdz ar to nedrīkstēja nereaģēt.

Uz šādiem izsaukumiem parasti izbrauc vien tad, kad citi izsaukumi ir apkalpoti (piemēram, ģimenes konflikti, uz ielas guļošas personas utt.), tāpat ar zemu prioritāti ir izsaukumi uz daudzdzīvokļu namu pagalmiem par tur novietotām automašīnām.

Konkrētajā situācijā policisti ieradās un, ņemot vērā, ka pārkāpums ir nebūtisks, kundzei tika izteikts mutvārdu aizrādījums.

Tāpat policisti sastādīja profilaktisko pārrunu protokolu - tas ir dokuments, kurā tiek aprakstīts padarītais, nevis protokols, kurā tiek piemērots sods.

Konkrētajā protokolā tika juridiski nostiprināts tas, kādēļ kundze nav saucama pie atbildības. «Tādēļ atgādinu, ka ne vienmēr viss ir tā, kā no malas tas mēdz izskatīties,» saka RPP pārstāvis.

Rīgā ir simtiem vietu, kas speciāli atvēlētas tirdzniecībai, ziņo Rīgas pilsētas izpilddirektora pārstāvis. Tiem, kas vēlas nodarboties ar tirdzniecību, jāsaņem atļauja Rīgas pilsētas izpilddirekcijā, samaksājot nodevu - 1,42 EUR dienā.

«Ja jums ir pazīstams pensionārs, kas tirgo adītas zeķes vai, piemēram, ķiplokus, palīdziet viņam nokārtot šo atļauju, lai vecākam cilvēkam nebūtu lieku raižu,» aicina policijas pārstāvis.

Esi pamanījis kaut ko neparastu? Varbūt pavisam ikdienišķu, bet kam būtu jāpievērš uzmanība?

Aicinām iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus dzīves sadaļā «Tava balss» par dažādām piedzīvotām vai novērotām nejēdzībām, neizdarībām un izdarībām. Kopīgi aktualizēsim sabiedrībai svarīgus un arī ikdienišķus tematus, kas skar mūs visus!

Redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai videomateriālus.

Sūti savu stāstu uz tavabalss@co.tvnet.lv.