Mēs ceļojam daudzu un dažādu iemeslu dēļ - vēsture, kultūra, ēdieni un dzērieni. Šoreiz runa būs tieši par dzērieniem - labākie, atsvaidzinošākie un gardākie dzērieni dažādās pasaules vietās. Ar vai bez alkohola. Te būs dažas idejas, ko katrā valstī vari iemalkot un izgaršot.

Apelsīnu sula, ASV

FOTO: pexels.com

Daudziem amerikāņu bērniem apelsīnu sula noteikti saistās ar skaistām bērnības dienu atmiņām. Atspirdzinošs, veselīgs dzēriens, kas plaši tika ražots un izplatīts Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ap 1915. gadu. Apelsīnu sula vienmēr ir bijusi populārāka par citām sulām.

Sidrs, Anglija

FOTO: unsplash.com

Glāze īsta mājas sidra ir tikpat līdzīga masveidā ražotajam, cik āboli ir līdzīgi zirgāboliem. Ar kanēli, krustnagliņām un ābolu gabaliņiem - īstajā temperatūrā šāds dzēriens ir tieši laikā kādā skaistā dienā!

Šampanietis, Francija

FOTO: pexels.com

Varat apskaust F1 braucējus par viņu krāšņo dzīvesveidu, taču viņi tik tiešām šķērdējas ar šampanieti ne pa jokam. Šampanietis ir dzērienu pasaules dimants, kas gozējas uz gandrīz jebkuru svētku galda. Patiesībā, iedzerot šampanieti, jūs varat iztēloties, kā uz mēles plīst tūkstošiem mazu dimantu.

Limonāde, Ēģipte

FOTO: pexels.com

Citroni, ūdens un cukurs. Šis vasaras atsvaidzinošais dzēriens, kas pirmo reizi dokumentēts ēģiptiešu hieroglifos pirms 1500 gadiem, pārvērš bērnus laimīgos eņģeļos un pieaugušos - laimīgos bērnos. Ja vien vari ignorēt piecas karotes cukura katrā glāzē, tad to pat varētu uzskatīt par veselīgu dzērienu. Tas palīdz gremošanai, mazina dedzināšanu kuņģī, caureju un aizcietējumus.

Sangrija, Spānija

FOTO: unsplash.com

Tavi vecāki plāno pārsteiguma vizīti, bet viss, kas tev ir mājās, ir lēts sarkanvīns un daži iepuvuši augļi... Nebēdā! Spāņi izgudroja sangriju - saldu, gāzētu vīna punšu, kas izklaidē dažādu tautību viesus. Pielej nedaudz brendija un sagatavojies pikantam dzērienam!

Kafija, Etiopija

FOTO: pexels.com

Ir iemesls, kāpēc kafija, kas tika atklāta Etiopijā, ir viena no vistirgotākajām precēm - pirmdienu rīti pienāk ikvienam pasaulē. Mazās, zaļās kafijas pupiņas būtu pelnījušas vairāk nekā tikai vienu ierakstu, ņemot vērā dažādos kafijas veidus - late, kapučīno, moka u.c. Nav tik svarīgi, no kurienes tās nāk, galvenais, ka zināt, kā sākt savu dienu!

Sakē, Japāna

FOTO: pexels.com

Ja gribi labi pasmieties, paskaties uz kādu, kas pirmo reizi dzer sakē «šotiņu». To var pasniegt atdzesētu, karstu vai istabas temperatūrā atkarībā no garastāvokļa un maltītes, jo sakē ir stiprāks nekā vīns, bet tomēr vājāks par degvīnu. Neskatoties uz temperatūru, sakē ir sausa garša, garšas akcenti atšķiras atkarībā no kvalitātes un dzēriena veida.

Kaipirinja, Brazīlija

FOTO: unsplash.com

Brazīlijas nacionālais dzēriens ir mūsdienīga versija daikiri, kas gatavots no atsvaidzinošā laima kopā ar brazīliešu cukurniedru rumu. Dekorē to ar laima šķēli un vari sajusties kā slavenais futbolists Ronaldinju pēc kāda trika ar bumbu.

Tekila, Meksika

FOTO: pexels.com

Tekila nav tikai lielisks ballīšu izklaides elements, bet iemantojusi popularitāti visai pamatotu iemeslu dēļ. 100% agaves tekila neprasa nekādas piedevas - vienkārši iemalko, izbaudi un atkārto!

Mohito, Kuba

FOTO: pexels.com

Mohito jābūt svaigam un vienkāršam, lai gan tu vari pieprasīt sastāvdaļas atkarībā no savām kaprīzēm. Katram ir savs viedoklis par mohito, kas bija arī Ernesta Hemingveja iecienītākais dzēriens: baltais rums, laims, cukurs, piparmētras un sodas ūdens var novest pie visnotaļ interesantām sarunām par dzīvi.

Ledus tēja, Taizeme

FOTO: pexels.com

Labākā ledus tēja tiek pasniegta plastmasas traukā tieši no ielu ratiem un izskatās koši oranža. Tas ir spēcīgs un salds kofeīna «spēriens», pagatavots no stipras melnās tējas, kas pēc tam sajaukta ar kondensēto pienu un garšvielām. Ja tā nebūtu tik laba, diez vai vjetnamiešu un ķīniešu restorāni cīnītos par tās receptēm.