Ja vēlies doties uz kādu no populārajām Itālijas salām, piemēram, Kapri, ierodoties, visdrīzāk, jutīsies tā, it kā kopā ar tevi šajā vietā atrodas vēl puspasaule. Lai arī tūristu iecienītās vietas ir plaši apmeklētas ne tikai vasaras, bet arī citās sezonās, paši itāļi brīvdienas labprāt izbauda mierīgākās vietās. Portāls «CNtravel» apkopojis sešas Itālijas salas, uz kurām atpūsties bieži vien dodas paši itāļi, turklāt viņi ļoti labprāt tās pasargātu no tūristiem!

Levanzo sala

FOTO: Vida Press

Levanzo ir viena no mazākajām salām Vidusjūrā - tās lielums ir 5,82 kvadrātkilometri. Uz sakas dzīvo apmēram 450 iedzīvotāju. Uz salas ir daudz ceļu un taku, pa kurām var pārvietoties tikai kājām. Salas piekrastes līnija ir klinšaina, ar daudzām alām. Populārākā no salā esošajām alām ir «La Grotta del Genovese».

FOTO: Vida Press

Filikudi sala

FOTO: Vida Press

Filikudi ir viena no astoņām Lipāru salu arhipelāga daļām un atrodas 30 - 50 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Sicīlijas salas krastiem. Filikudi kopējā platība ir 9,5 kvadrātkilometri, un uz salas atrodami vairāki nelieli ciemati.

FOTO: Vida Press

Viena no skaistākajām vietām uz salas ir nelielā Le Punte oļu pludmale - uz to iespējams nokļūt no salas galvenās ielas, pa trepēm, kas ved tieši uz jūru.

Madalēnas sala

FOTO: Vida Press

Viena no salas lielākajām vērtībām ir tās pludmales, divas populārākās no tām - Spalmatore un Bassa Trinita. Uz šīs salas atrodas arī slavenā itāļu revolucionāra Džuzepes Garibaldi rezidence.

Madalēnas sala ir klusa vieta ar tirkīzzilām lagūnām, tās pludmales tiek uzskatītas par brīnišķīgākajām Sardīnijā. Salas lielums ir apmēram 20 kvadrātkilometru.

Pantelērijas sala

FOTO: Vida Press

Šī sala atrodas Vidusjūrā apmēram 100 kilometrus uz dienvidrietumiem no Sicīlijas un apmēram 60 kilometrus uz austrumiem no Tunisijas krasta. Tās lielums ir 83 kvadrātkilometru, un tā ir lielākā no vulkāniskajām salām Sicīlijā.

FOTO: Vida Press

Vulkāna krāterī uz salas laika gaitā izveidojies ezers - tā dziļums ir 12 metri, un mūsdienās tas kļuvis par iecienītu peldvietu. Tāpat uz salas ir vairāki pārgājienu maršruti, karstie avoti, kā arī dabīgā sauna, kas izveidojusies no tvaikiem nelielā alā.

Palmarolas sala

FOTO: Vida Press

Ļoti neliela un galvenokārt neapdzīvota sala, kas atrodas Tirēnu jūrā pie Itālijas rietumu krasta robežas. Palmarolai ir ļoti akmeņaina un klinšaina krasta līnija. Sala ir dabas rezervāts, taču tajā atrodas arī neliela osta. Uz salas ir dažas nelielas pludmales, kā arī dabīgas alas.

FOTO: Vida Press

Tremiti salu arhipelāgs

FOTO: Vida Press

Tremiti ir arhipelāgs, kas sastāv no trīs nelielām salām - Sandomino, Sannikola un Kapraija. Arhipelāgs atrodas Adrijas jūrā. Benito Musolini režīma laikā uz salu veda politiskos ieslodzītos, savukārt šobrīd tā piesaista ne tikai itāļus, bet arī tūristus, jo tai visapkārt ir dzidrs ūdens.

FOTO: Vida Press

Pēdējo gadu laikā salā ierodas arvien vairāk tūristu, kas, protams, nesajūsmina pašus itāļus. Populārākā no salām ir Sandomino, jo uz tās atrodas vienīgā smilšu pludmale arhipelāgā.